| Paul_Simon_1991 a întrebat:

Salut, TPU.
Am o intrebare...
Urmeaza sa plec din tara la inceputul lunii Decembrie.
Intrebarea e: Am voie sa transport in bagaje aproximativ 40 rezerve pentru lame de ras, si 4 tuburi de gel de ras? ( suna ciudat, plec pentru aproximativ 10 luni, pe vas de croaziera si nu voi avea de unde sa ma aprovizionez, si ma rad in cap in fiecare dimineata ). Am voie sa trec cu ele prin aeroport?
Precizez ca plecarea e spre Miami, FL. ( Asta daca conteaza de regulile de la aeroport, stiu ca cele din state sunt mai mai severi ).
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Salut! da intruct obiectele pe care tu vrei sa le transporti sunt pentru ingrijire, si nevoi personala/e.pentru ca la aeroport metalul e verificat foarte atent, cred ca o sa iti ceara mici explicatii(ma gandesc la 40 r lame) dar avnd in vedere necesitatiile ingrijiri tale personale nu o sa fie probleme..stai linistit!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le poti lua in bagajele de cala (cele pe care le lasi in cala avionului)

| Paul_Simon_1991 explică:

Va multumesc frumos!