| Sunciel a întrebat:

In decembrie o sa plec cu avionul in Franta si mi-a fost cumparat biletul de avion din septembrie.In luna septembrie aveam 17 ani insa in octombrie am facut 18, precizez ca imi voi face check-in la aeroport.Pot exista probleme la aeroport pe faptul ca biletul a fost achizitionat la 17 ani desi la data plecarii si a check-in-ului am 18 ani? Sper ca m-am facut inteleasa. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Ce probleme ar putea fi?!? ce contează ce vârstă ai când cumperi ceva - fie el bilet de avion, tramvai sau loto?!?
Nu vor fi niciun fel de probleme nicăieri. Totuși, recomand să faci check-in-ul online; la aeroport de multe ori trebuie să plătești suplimentar (mai ales la liniile low-cost).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este absolut nici o problema, pot exista multe asemenea cazuri ca ale tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ar fi o problema. Nu scrie vârstă pe bilet

| CrissL0101 a răspuns:

Nu cred că o să fie vreo problema. Eu pe bilet aveam fostul nume de famile și pe buletin noul nume. Nu mi-a zis nimeni nimic. Dar pentru liniștea ta, poți suna la companie să întrebi.