| corinus4u a întrebat:

as vrea sa plec in concediu cu cortul la Baile Tusnad, stiti daca s-a redeschis campingul (Univers parca se numea si singurul de altfel). Am fost acum 2 ani si era inchis. Multumesc

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

In general activitatile astea sunt discreditate de catre intreprinzatori. Ei prefera sa le dai bani pe cazare/mancare decat sa-ti asigure nu stiu ce conditii. Si sa stai cu cortul intr-un camping organizat si ingradit ca un animal, e o experienta destul de nasoala...

| corinus4u explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Nu sunt de acord cu tine... nu ma retine nimeni in curtea campingului, este ingradit pentru siguranta turistului, acolo coboara ursul in fiecare seara la gunoaie. Ma duc acolo pentru traseele montane, baile minerale si izvoare. Seara la intoarcere e placut sa dormi in aer liber, cand te trezesti sa auzi apa curgand si pasari ciripind, nu intre 4 pereti la un hotel...asa stau si acasa ca si eu am pereti si sunt satula de ei :p Multunesc oricum pentru opinie.