| murloc a întrebat:

Care tara vi se pare mai buna de emigrat, Suedia sau Finlanda? Criterile ar fi urmatoarele: 1:cat de primitori sunt oamenii cu romanii harnici care nu fura 2:cat de mari sunt salariile 3:cat de curat e aerul 4:rata criminalitatii 5:temperatura

Răspuns Câştigător
| FlyGoVoyager a răspuns:

Salut! Sunt diferente si in functie de orasul catre care te orientezi, daca ne referim la temperatura (ca idee un sfert din teritoriul Finlandei se afla in interiorul Cercului Polar de Nord). In Stockholm de exemplu vara sunt intre 18 si 30 de grade, iar iarna temperatura medie ajunge la cateva grade sub 0 (nu sunt extreme). Aerul este mult mai curat ca la noi (in ambele tari). Finlanda: 86% paduri, Suedia 64% paduri.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele sunt tari nordice... adica extrem de civilizate. Din cate stiu eu Finlanda e foarte primitoare cu imigrantii legali, le ofera foarte mult suport

| Sfetnicul a răspuns:

1. România
2. alta
3. România (în unele zone)
4. România
5. România