| mariuschakra12 a întrebat:

Oamenii de la tara sunt mai sănătoși din cauza că e aerul curat?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Bunicii nostri au trait sanatos da, dar in ziua de azi atat la oras cat si la tara se gasesc aceleasi prostii in magazine, aerul e mai curat intr-adevar la tara, dar cum nu prea mai e de lucru la sat, oamenii vin tot in oras sa munceasca, tot in acelasi aer contaminat, deci e cu du-te-vino laughing Imi pare rau ca, cu cat vor trece anii, aerul va deveni tot mai contaminat si va ajunge in cele din urma si la sate.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt mai sanatosi. Pe la tara gasesti multi oameni cu boli netratate, obezi, fara dinti, schiopi, etc.
Sunt mai activi, si mananca mai putine E-uri, dar cred ca orasenii au grija de ei mai mult, in comparatie cu ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... si aerul mai "curat" are un impact asupra sanatatii omului, insa nu doar din cauza asta. Sunt mai multi factori de luat in calcul happy

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru mariuschakra12):

Eu in principiu gatesc.
Orice big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru mariuschakra12):

Uneori mai mananc.

Cat despre ciocolata si alte dulciuri... o zi fara ceva dulce, nu este o zi pentru mine big grin

Răspuns utilizator avertizat