| heddy10 a întrebat:

Cum se poate ajunge in Campulung Muscel cu trenul, din Bucuresti? As dori sa vizitez Muzeul Automobilului Romanesc dar nu gasesc tren care sa ma duca acolo (sau nu stiu eu sa caut).

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Iei trenul din gara basarab care merge spre pitesti pana la golesti si de acolo iei alt tren spre cl muscel

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu, s-ar parea ca circulatia trenurilor CFR Calatori pe sectia Golesti-Campulung Muscel (Parc Kretzulescu) este din nou suspendata. Contacteaza CFR Calatori la tel. 021/9521 sau pe e-mail RelPublic.Calatori@cfrcalatori.ro. In mod normal exista tren direct ("Sageata Albastra") intre Bucuresti Nord si Campulung Muscel (Parc Kretzulescu) cu tarifare de IR (Interregio). Probabil le-au scos iar din cauza lipsei de calatori suficienti.
Mai simplu si mai rapid iei autobuzul/microbuzul https://www.autogari.ro/curse?pid=643&did=44618&zi=2018-06-19&pas=1-0-0-0-0

| heddy10 explică (pentru andreia67):

Multumesc mult!

| heddy10 explică (pentru BostanDaniel1974):

Multumesc!