| anonim_4396 a întrebat:

Dupa aceasta perioada, m-am gandit ca ar fi minunat sa merg la Sinaia, stiti vreun hotel/pensiune care cazeaza si minori(gen 16 ani)?

Răspuns Câştigător
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Nu poti tine blocata economia nu stiu cat timp...cred ca dupa 15 mai incet incet se da drumul.

7 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

O sa devii major intre timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape orice hotel cazeaza minori. Bineînțeles insotiti de un major

| anonimg a răspuns:

Nu poti pleca in excursie in perioada aceasta. Nu exista niciun optiune pe care sa o poti bifa in declaratia pe proprie raspundere.
Unele hoeluri nu te cazeaza daca nu ai primit 18 ani.
Altele te pot caza in urmatoarele conditii: daca ai implinit varsta de 16 ani, (deci sa ai carte de identitate), si in acelasi timp camera sa fie inchiriata de un major.
Fiecare hotel are telefon de contact. Obligatoriu suna si rezerva mai inainte de a pleca de acasa. Fiecare hotel are termeni si conditii separate de altele.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

"hotel/pensiune care cazeaza si minori(gen 16 ani)?"

nici gen 17 nici gen15

vii cu mamița de mână și ești ok la oricare din astea:

https://travelminit.ro/......are/sinaia

| darrio2007 a răspuns:

Nu stii cat dureaza aceasta perioada. Vorba lui fanCocaCola.

| Elelei a răspuns:

" si minori"
Si minori care vin cu parintii, da, orice unitate de cazare. Doar minori, fara parinti, niciuna.