| Lica_Sebastian_Costin_1993 a întrebat:

Pe 27 august o sa plec in dubai, cu avionul. Mai putin important. Vreau sa va intreb daca ai voie cu bateria externa in avion? La bagaj de mana. Va rog cei cu experienta si care stiu ( nu vreau sa existe incidente pentru ca este o baterie scumpa )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu vad de ce nu ai avea voie.
De altfel pe site-ul oficial al companiei aviatice cu care mergi este postat un text cu ce este interzis si daca nu este interzis expres atunci este permis.

3 răspunsuri:
| Lica_Sebastian_Costin_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Tatal meu zicea ca nu e voie pentru ca poate exploda dar nu cred

| kryys a răspuns:

Buna,o poti lua linistit in bagajul de mana, dar sa nu uiti sa o scoti din bagaj cand stai la securitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce baterie externa este vorba?
Pentru laptop ori telefon?
Pentru ca nu ai voie cu baterii in bagajul de mana, decat cea de pe telefon si atat.

Bateriile extra de telefon, sau laptop se pun in bagajul de cala.