| eusiatat_9429 a întrebat:

spre rusinea mea nu am reusit pana acum sa vizitez Sighisoara, acum m-am decis sa o vizitez, pana aici o sa spuneti: "bine dar ce ne spui noua?", dar abia acum vine intrebarea mea as vrea sa imi recomandati si mie locatii care merita vizitate si daca se poate sa imi recomandati si o perioada in care sa fie eventual vreun festival ceva. Va multumesc pentru raspunsurile pe care om sa le primesc si stiu ca unii vor spune sa caut pe Google, dar vreau sa vad recomandari de la oameni nu de la masiniwinking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult. merita sa mergi pe fiecare straduta din cetate, sa o inconjori, studiind fiecare turn de aparare, sa urci in turnul cu ceas si mai ales la Biserica din Deal.

1 răspuns:
| tycy a răspuns:

Turnul cu ceas, tunelul de scari care duce spre o scoala din cate imi amintesc, a fost filmat si un videoclip in el nu mai stiu exact...si in general orasul e orasu lui Dracula.ai ce vedea.Am fost acum foarte multa vreme acolo dar mi-a placut