| Tili a întrebat:

Stiu ca e cam devreme pentru astfel de intrebari dar faza e ca am nevoie de rasp urgent! La vara un prieten d familie din germania vine in romania si m-a rugat sa caut cat mai multe atractii turistice din romania. Help plss. ceva idei? Fundoi pentru cel mai bun si rapid raspwinking

Răspuns Câştigător
| bogdanmk29 a răspuns:

Pai depinde de zona in care locuiesti tu eu unul ti-as recomanda asa:
incepi cu moldova - manastiri
- o plimbare prin padurile nesfarsite de brazi
apoi as merge mare o plimbare de cateva zile prin statiuni
dupa care am ajuns la delta dunarii si aici as sta cel putin o saptamana as merge chiar pana la portile de fier e un peisaj de basm
m-as mai duce si la castelul bran iar ca orase as vizita timisoara cluj si craiova dar daca vrei un plan mai detaliat astept raspunsul tau

2 răspunsuri:
| bogdanmk29 a răspuns:

Pai depinde de zona in care locuiesti tu eu unul ti-as recomanda asa:

incepi cu moldova - manastiri

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Iti recomand sa vi in zona bucovinei.Vei gasi multe manastiri, muzee, spatiu verde, cabane, aer curat.Eu sunt din suceava.Iti recomand cu caldurahappy Zona bucovinei e cea mai indicata. Sper ca ti-am fost de folos. bafta

fundita?