| Ionică a întrebat:

Ce atractii turistice ati vizitat in Romania si in strainatate? Multumesc!

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Interesent de vizitat ar fi Tara Motilor cu plecare de pe Valea Ariesului spre Valea Crisului Repede parcurgand de la nord la sud Muntii Bihor si Muntii Padurea Craiului, un relief variat care ofera privelisti de o salbatacie si frumusete rar intanlite.

| anad a răspuns:

M-au impresionat Delta si manastirile din Moldova, iar in strainatate am avut sansa sa fac un tur al Europei, sa vad principalele atractii turistice. M-am simtit chiar in alta lume in Franta, la Futuroscopul de langa Poitiers şi Tours. Spectacolul in aer liber, pe apa, cu lasere, a fost incredibil!

| Flav a răspuns:

Din Romania iti recomand Cheile Bicazului, Transfagarasanul, Delta Dunarii.
Din strainatate mi-a placut mult statiunea Salerno din Italia, unde marea se ''uneste'' cu muntele. Stateam pe plaja si admiram si maretia muntelui.hee hee

| Bacemi a răspuns:

Din strainatate Parisul si Venetia raman in sufletul meu. In tara am vizitat diverse manastiri si Cetatea Neamtului.

| andrei90tm a răspuns:

Casa Parlamentului - Bucuresti
Centrul Istoric al Sibiului - Sibiu
Cetatea Neamt - Targu-Neamt

intrebari simple man happy
la asa intrebari google it
numai bine happy

| Roxxu13 a răspuns:

Nu prea am ce vizita in vasluilaughing dar am mai fost in ploiesti in iasi si constanta si nu prea am vazut atractii turisticelaughing

| Közmyn17 a răspuns:

Manastirile din Moldova si cele din Valcea
Am facut doi ani la randul tabara de cunoashtere in vest, adica in zona localitatzii Ariesheni(jud. Alba): peshteri, trasee montane, orashe etc.
Clujul cu Gradina Botanik
Oradea - mai ales Centrul
Sibiul
In afara am fost in Grecia - destul de dragut. Da' cel mai frumos a fost in Turcia: Calul Troian, Efes, Antalya, Capadocia, Istanbul, Ankara, Pamukale...Iti recomand calduros Turcia, pentru. ca e uimitoare ca tara happy