| flawyscut1 a întrebat:

Salut TPU

vreau si eu sa stiu cat am reducere, daca am, la un drum ca minor, ca elev cu autobuzul/autocarul/trenul!

Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| lora3u a răspuns:

Depinde se oras, si de regie de transport. Nu toate transporturile ofera reduceri. Mai sunt de exemplu la tren, sa zic daca un bilet costa 60 de lei, cu reducerea de elev costa 40. Asa ca ideewinking Cel mai bine te duci si intrebi la sigurwinking

5 răspunsuri:
| Al3X95VS a răspuns:

Cand mergi cu autobuzul/autocarul/trenul poti avea reducere cu un carnet de elev

| 9gag a răspuns:

Cu autobuzul sau autocarul ai reducere in functie de firma detinatoare. La tren ai reducere 50% in calitate de elev dar trebuie sa te prezinti la casa de bilete cu carnetul de elev stampilat si semnat de director. Succes

| lalizizi a răspuns:

De obicei 50%. fundatongue

| KyraW a răspuns:

Im mod normal,reducerea e de jumatae de pret.Dar la tren,de exemplu, la sageata albasta, la un bilet ce costa 16 lei, ti-l reduce doar la 10.

| ElenaErika a răspuns:

Ai reducere de 25%. dar ca sa beneficiezi de aceste reduceri trebuie sa te prezinti cu carnetul de elev stampilat si semnat