| LucaDan a întrebat:

Vreau sa merg la mare cu trenul dar nu am legitimatia vizata, am uitat, dar carnetul de stundent e vizat.Se poate sa primesc reducere pentru studenti? altfel merg cu autocarul ca e cam acelasi pret (bilet intreg)!

8 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Cel mai bine mergi cu Nasu.

| Anonymous1995 a răspuns:

Da,iti face reducere 50% big grin

| Aimèeeee a răspuns:

Normal ca poti cu carnetul de studenti. Fara griji.

| MariusGomoi a răspuns:

Poti sa mergi linistit cu carnetul de student

| sayurik a răspuns:

Eu din cate stiu(de la colegi, personal nu am calatorit niciodata cu trenul, prefer autocarul) ai nevoie de cupoanele de tren cu carnetul nu stiu ce reducere primesti. Ai mai multe sanse la autocar sa primesti reducere cu carnetul depinde cu ce firma mergi.

| LucaDan explică (pentru sayurik):

La autocar nu se fac reduceri am intrebat. Sunt din Sb. pana si daca ar merge reducerea la tren economisesc 100 lei, pentru 3 ore in plus eu zic ca se merita!

| sayurik a răspuns (pentru LucaDan):

Nah..pacat. Dar la tren ti-am zis eu stiu de la colegi si prieteni ca pentru reducere de 50% iti trebuie niste cupoane de tren care le luai la inceputul anului de la biroul de informatii al facultatii sau de la secretariat. La noi la Cluj asa a fost pana acum...

| DreamAsk a răspuns:

Poti primi o reducere mare daca ai carnetul de elev si desigur, daca ai sub 18 ani. Mult noroc si calatorie placuta!