| Mara6392 a întrebat:

Bună. Dacă vreau să merg din Cluj-Napoca până în Oradea cu autocarul, când îmi cumpăr bilet și le arăt carnetul de elev, o să primesc ceva reducere sau biletul pe gratis sau nu o să primesc nicio reducere sau biletul pe gratis?

Știu că, pentru elevi, trenul e gratis, dar m-am gândit ca poate cu autocarul e ceva asemănător.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Autocarele sunt operate de firme private, e la alegerea lor daca ofera sau nu reduceri la elevi. Cauta firma cu care vrei sa mergi si vezi daca au vreo reducere de genul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu prea stiu sa existe astfel de reduceri.Trans dor oferea intr-un timp la 5 calatorii una gratis pentru elevi/studenti.Trebuie sa intrebi tu, insa mici sanse sa gasesti.

| teclado a răspuns:

Mergi cu CFR-ul ei ofera reduceri
sau drumuri gratis pentru elevi si studenti
sau daca ai terminat cele gratis mergi la 50% din pretul biletului.
Am incerat sa merg si eu cu maxitaxi din cluj la Bucuresti autocar ceva si toate firmele cer o gramada de bani niste nesimtiti jepcari hapsani calici avari