| Liviu321 a întrebat:

Vara aceasta doresc sa merg in Egipt cu un grup de prieteni. Ar fi prima oara pentru mine cand parasesc Romania. Vreau sa stiu de la cei care au fost acolo cum li s-a parut. Si mai ales care ar fi bugetul cu totul adica hotel+avion+taxe+plud distractie pe acolo. Multumesc!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu am fost acolo, dar am fost în schimb la câteva prezentări ale unei mari agenții touroperatoare care vinde Turcia și Egipt în Rusia și România. Pozele sunt super, dar... există minusuri:
- toi angajații de acolo sunt bărbați. Așadar, nu te aștepta să fie extrem de curat prin camere...
- chestii de intoleranță la microbii locali - nu e bine să bei decât apă îmbuteliată, fără cuburi de gheață în băuturi etc.
- clima nu foarte plăcută, mai ales vara.
- deși climatul socio-politic nu este unul „de vis", în zona stațiunilor e OK.
Mai multe, de la oameni care chiar au fost acolo... pe http://amfostacolo.ro/impresii-sejur.php?tid=2