| cristian23radu a întrebat:

Salut, voi calatori pentru prima oara cu avionul si vreau sa stiu daca pot sa am in bagajul de cala o tigara electronica, adica daca nu cumva o sa sune alarma datorita metalului sau a lichidului din tigara.
Mersi

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Criiss16 a răspuns:

Buna! Si eu am avut tigara electrica la cala, si nu s-a intamplat nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La cala poti avea si lichide si metale

| simpluone a răspuns:

La cala avionului poti avea ceea ce doresti in afara de arme de foc probabil. Cat despre tigara electronica o poti avea si in bagajul de mana cat si sticluta ca nu depaseste 50ml. Insa nu ai voie sa fumezi in avion chiar daca e electronica!