| ppicopp a întrebat:

Salut, vreau să mă duc in Republica Moldova cu părinții am buletin dar vârstă mea este sub 18 ani, ca sa ma pot duce trebuie sa am pasaport sau pot doar cu buletinul? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare : Moldova face parte dib Uniunea Europeana? Daca nu fiecare alta tara necesita pasaport.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Si ce daca nu face parte din UE. Nici Elvetia, nici Norvegia, nici Serbia nu fac parte, si la fel ca Moldova au accorduri de libera circulatie cu UE asa ca e suficienta cartea de identitate

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge si numai cu cartea de identitate, vezi conditiile de calatorie si aici:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3739

| Crackman a răspuns (pentru suntserios):

Eu pe oriunde am fost a necesitat pasaportul...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Si unde anume din tarile amintite ai fost tu si nu te a lasat cu carte de identitate? In Moldova cumva?