| FuckOnCocaine a întrebat:

Aș dori și eu să știu dacă taxele de aeroport sunt incluse in prețul biletului de avion. Specific faptul că biletele sunt cumpărate din țara în care vreau să ajung. Check-in-ul, mai costă ceva?

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Jonny007 a răspuns:

Vezi ca ai in momentul in care cumperi biletul de pen net o sa ai undeva o casuta bifeaz-o iar pretul biletului va creste cu ceva gen 20e, depinde de tara in care esti/pleci.
Daca il cumperi de la agentiia de voiaj ai grija sa-i specifici respectivului ca vrei sa platesti aceasta taxa.
Eu am ajuns in tara acum vreo-o trei saptamani, iar in aeroport cand am facut ceck-in, majoritatea au trebuit sa plateasca taxa in aeroport pentru ca unele firme de voiaj ce se lauda cu preturi mici, nu adauga si taxa de aeroport.
Depinde de companiia cu care zbori o sa ai dreptul la un nr de kg maxim la bagajul de cala, si de asemenea la bagajul de mana, ai grija daca ai un rucsac si o geanta sau cv de genul sa bagi geanta in rucsac pentru ca or sa faca pe ai dreaku la imbarcare, dupa ce intrii in avion poti sa o socti ca nu mai zic nimic.
Daca mai ai vreo nelamurire, simte-te libera sa ma intrebi in PM