| alexRE a întrebat:

Exista transport Bacau - Bicaz Chei
Recent am trecut cu o cunostinta prin Cheile Bicazului si am ramas profund impresionat de peisaj, de asemenea am vazut ca exista trasee de parcurs prin zona. Din pacate nu am avut timp sa exploram zona. Momentan as dori sa vizitez zona cu altcineva dar sa stam mai mult. Problema e ca nu gasesc nici un fel de transport care sa plece din Bacau si sa ne duca pana la Bicaz Chei. (stiu ca este acel serviciu bla bla car, dar noi o sa avem nevoie de ceva sigur sa ne intoarcem si inapoi).
Poate stie cineva...
multumesc

2 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Posibil sa fie microbuze regulate din Bacau spre Bicaz Chei.

| Dismally a răspuns:

Bacau - Bicaz Chei nu cred sa fie, dar sigur vei gasi Bacau - Targu Mures spre exemplu si poti opri in Cheile Bicazului.