| OCafea a întrebat:

Salutare TPU,

Curand voi merge intr-o excursie in Praga dar nu stiu ce bani sa-mi iau.
Euro sau au moneda lor?

5 răspunsuri:
| Ghost99 a răspuns:

Salut iti recoman sa iei coroana ceha deoarece cu euro nu ai ce face la fel cum nu ai ce face cu ei in Romania.Succes happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Euro si schimbi acolo in coroane, daca ai card se face paritatea automat, intereseaza-te la banca unde ai cardul tu sau parintii daca esti minor/a

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti ie moneda lor normal... ideal ar fi sa ai un card international si rezolvi cel mai simplu problema asa

| raduradu2014 a răspuns:

Coroana ceha cel mai bine

| Mihaela1964 a răspuns:

Intotdeuna moneda tarii, e mult mai convenabil sa schimbi din Romania, decat la ei. Distractie frumoasa.