| Anna_Mary_1987 a întrebat:

Cat inseamna o moneda de 2 euro in bani romanesti, dar una de 10 euro cent? Multumesc!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 EURO = 4. 4157 Lei

spor la calculat ce vrei tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu raspunde-ai filozof ramanea-ai mai putoi mic si imbecil. rolling on the floor

| DenisIonut01 a răspuns:

Folosestel cand ai nevoie http://www.convertor-valutar.ro/

2€ = 9 lei cam asa
10€Centi nu stiu exact in jur de 1 leu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DenisIonut01):

Cum pot fi 10 Eurocenti in jur de 1 leu? rolling on the floor 1 Euro are 100 de centi. 10 centi reprezinta a 10-a parte din 1 Euro. Ai stiut clar ca valoarea unui euro este de 4, 50 lei deci cum mama naibii poate fi atunci a 10-a parte din 4, 50 lei egal cu 1 leu? rolling on the floor rolling on the floor Sau trebuie sa inteleg ca acel convertor valutar habar nu are de matematica de clasa a 2-a?

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ma abtin cu greu sa nu te injur.

Nu am stat sa despic 1 euro. Am calculat in alt mod, te rog sa iti vezi-ti in **** mea de viata si sa nu ma freci tu la meleodie!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul cam supara.Sa ai o noapte buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu e vorba de adevar e vorba ca te bagi aourea in seama ca o **** bleaga. Sper sa ai cosmar!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca un cretinel retardat nu stie sa raspunda la o intrebare de clasa a 2-a? Ar fi cazul sa inveti macar sa il respecti pe cel care incearca sa te invete si sa iti deschida ochii pentru a-ti arata cat esti de prost.

| LaGG2000 a răspuns:

Una de doi euro inseamna 8 9 lei cam asa