| DoctorG.Medic_legist a întrebat:

Salutaree! Ce parere aveti de Italia? Cum sunt preturile pe acolo? Cei care au vizitat-o-Ce v-a placut cel mai mult? Sunt curios, ca poate la anul ajung pe acolo...big grin
Multumesc inca de pe acum pentru. viitoarele raspunsuri!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luand si dupa salariile de aici...sunt bune.
Adica sa zic asa...cu 200 de euro duci o luna pe mancarehappy
In rest...la haine...ai de doua ori pe an reduceri extraordinar de tarihappy...
Ce pot sa iti zic... poti trai.
Nu ai sa regreti nicio clipa ca ai sa pleci din tara...garantathappy
Daca nu ai unde sta...ai grija ca gazda e scumpa tare...in special in Roma.

10 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu am fost, poate voi ajunge, in orice caz daca ajungi inaintea mea sa-mi spui si mie cum este acolobig grin

| DoctorG.Medic_legist explică:

Sper sa ajung la anul... speranta moare ultimalaughing

| DoctorG.Medic_legist explică:

Sper sa ajung la anul...speranta moare ultimalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in Roma... zi-mi la ce anume vrei sa stii preturile?
Daca sunt aici normal ca am vizitat tothappy

| DoctorG.Medic_legist explică:

Preturile in general Criticule...asa ca o paralela intre preturile de acolo si cele de la noi...

| DoctorG.Medic_legist explică:

Ok multumesc mult.big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Pai ce sa-ti spun anul trecut era bine... putei manca o masa cu 10 euro iar in supermarket preturile ca la noi. Acum cu criza nu mai stiu ce sa-ti spun. Dar merita vazut... Venetia cu canalele ei pitoresti (nu rata Basilica San Marco, Domul si o plimbare prin Murano... chiar si cimitirul are farmecul lui); apoi Florenta cu cele 2 mari muzee Piti si Ufitzi (aici poti admira mul Michelagelo si Davinci), Domul din Milano (eu zic ca dintre toate bisericile vazute pana acum asta este cel mai cel... turnul din Pissa si apoi Roma cu tot ceea ce iti poate arata (Vaticanul cu Capela Sixtina e unic unic unic)

| DoctorG.Medic_legist explică:

Multumesc Daniela!big grin

| GreenSky a răspuns:

Am fost vara trecuta... ce pot sa spun...
Mancarea foarte gustoasa dar foarte scumpa.de exemplu un hamburger era 7 euro...eu zic ca foarte mult...In schimb imbracamintea era forte ieftina.
In rest totul e foarte ok...Merita sa vizitezi parte istorica a Italiei...Roma in general...

| erika_9732 a răspuns:

Este o tara frumoasa, eu am vizitat o multime de orase si am vazut o multime de lucruri interesante daca ai ocazia sa ajungi la mare. te vei indragosti pur si simplu e superb eu in fiecare vara merg la mare acolo cat despre preturi... sun asemanatoare cu cele din romania dar depinde si de zona cu cat esti mai in centru sau in zona turistica cu atat e mai scump