| AnonimFaraPereche a întrebat:

Se poate face rezervare la un hotel fara sa platesc avans? Deoarece nu am card.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de hotel, unele accepta, altele nu.

| mgtow a răspuns:

Se poate dar cu card sau transfer bancar

| MihaiNicu23 a răspuns:

Unele hotele accepta, incearca la mai multe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt unele care primesc rezervari si telefonic fara avans. Depinde de perioada cel mai mult

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-ti faci card bancar? Este extremd e simplu si usor sa-l faci, doar sa intri intr-o banca si in 5 minute, ti s-au luat datele personale si ti se deschide un cont bancar. In cateva zile primesti cardul si din momentul ala, il poti folosii cu succes.
In orice caz, daca nu ai 18 ani impliniti, nu poti face rezervare la hotel.

| mihai69 a răspuns:

Da, se poate. Dar nu la orice hotel. Folosește o sită de rezervări (nu pot să scriu site, că e unul singur! și SAiT nu mă lasă roboțelul TPU. Ca să nu mai vorbim că „site" se folosesc la cernut, nu pe net...) gen booking.com și găsești sigur.