| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Se poate plati cu lei romanesti in Repubalica Moldova? (in magazine, restaurante, muzee, etc)

6 răspunsuri:
| Dante_Ianis_1980 a răspuns:

Sincer sa iti spun nu, Doar daca ai lei Moldovenesti siii un leu moldovenesc i vreo 30 de banuti sau 20.

| Intruder19 a răspuns:

Nu poti plati cu bani romanesti, o sa fie nevoie sa ii schimbi in lei moldovenesti.

Intrebarea ta este aceeasi cu poti plati cu euro in supermarket-uri, magazine etc. din Romania? Raspunsul este Nu, poti plati doar cu bacnote ce circula in tara respectiva.

| anonimg a răspuns:

Nu poti, dar exista si acolo case de schimb valutar (le gasesti si la banci). Si poti sa schimbi cat doresti. Dar sunt si taximetristi care accepta bacnota romaneasca.
PS: monede romanesti nu iti schimba nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| Goddess23 a răspuns:

Cu lei romanesti nu poti plati insa ai posibilitatea sa ii schimbi deci nu e greutate.