| pinky_2290 a întrebat:

Imi poate spune cineva ceva despre cum este Bucurestiul? Nu ma refer la date geografice sau climatice, ci la detalii despre magazine, restaurante, aglomeratie etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucurestiul este copilaria mea parca, cand ma dau jos in taxi in fata blokului [la matusimea] tot bucurestiul imi surade, parcul circului de peste drum parca ma cheama... ador serile e irna. cand mergem prin cismigiu, multe lumini si aglomeratzie...
magazinele mereu iti fac asa cu ochiul... si dupa o zi lunga te opresti la un restaurant...
mie una aglomeratzia imi place la nebunie!
foarte fumos bucurestiul asa cand il cunosti de aproape!

4 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Pinky, bucurestiul este minunat.chiar daca sp unii ca este poluat nu este asa.aglomeratie este, recunosc dar in bucuresti sunt vreo 7 malluri si sunt hotele incepand de la 2 stele pana la 7 stele.La buc sunt multe saloane de infrumusetare si sunt multe restaurante de vis

| unione a răspuns:

Mihaella, sa-mi arati si mie hotel in tara de 6 si 7 stele :) Singurul hotel de 7 stele este Burj Al Arab din Dubai, de 6 nu exista iar de 5...gasim in fiecare capitala. Revenind la intrebare, uite un site http://www.sapteseri.ro/

| Alex_7297 a răspuns:

"E locu' unde câştigi apoi înveţi să pierzi singur."
"Bucureştiu' e locu' unde n-ai nimic când ai de toate."
"Locul unde faci venit fără şcoală."
"Un oraş cu prea multe feţe, cine vine trebuie' să-nveţe, că oricine-i judecat după aparenţe."
"Copile vinovate afişând pupile dilatate"
"Bucureşti e locu' unde dragostea devine stres"
"Locu' unde portofelu' tău coboară din tramvai înainte cu o staţie."
"E locu' unde de stai cu ochii deschişi tot te pierzi.", etc.

| Green a răspuns:

Bucurestiul e super.
DAR - in legatura cu aglomeratia - criminal intre 16-18 in centru.
6 mall-uri: Afi Palace Cotroceni, Plaza Romania, City Mall, Sun Plaza, Liberty Center, Bucuresti Mall(Vitan) [daca nu am uitat eu vreunul].
Restaurante - multe big grin
Eu iubesc Bucurestiul si nu m-am muta din el nici sa imi dea unu o casa oriunde in tara big grin