| eveline_stan a întrebat:

Se spune ca Berlinul este un oras ideal pentru shopping. Totusi, am intrat pe mai multe site-uri si nu am gasit prea munte informatii. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| livia_mocanu a răspuns:

KaDeWe este un magazin urias in Berlin in partea vestica unde gasesti tot ce-ti doresti.

4 răspunsuri:
| piupiu a răspuns:

Iti dau un link in limba engleza cu informatii despre cele mai importante centre comerciale din Berlin. Site-ul contine foarte multe informatii pentru turistii care ajung la Berlin. Sper sa-ti fie de ajutor.

| eugenia_romcea a răspuns:

Exista multe locuri de shopping in Berlin, KaWeDe, magazinele din Potsdamer Platz, mall-ul din Alexanderplatz sau Kurfurstenstrasse care are multe magazine. Distractie placuta!

| marcuoprisan a răspuns:

Intr-adevar, Berlinul nu are aceleasi strazi principale de cumparaturi cum sunt in Londra, Paris, Barcelona, etc. A trebuit sa mergem in multe locuri pentru a face cumparaturi. E obositor.

| TatianaIstrate a răspuns:

Daca-ti plac piesele vintage te poti inspira din propunerile de aici -- https://theculturetrip.com/......in-berlin/