| ioanionel a întrebat:

Sistemul time sharing (propietati de vacanta) se regaseste si in turismul romanesc, (ma refer la locatii din Romania)? Exista o asociatie sau un club care urmareste dezvoltarea acestui sistem in Romania?

1 răspuns:
| AxelBv a răspuns:

Time-shareing-ul este o MLM, un sistem piramidal, un fel de "mini ţeapa" adoptata de la americani, unde a fost foarte populara in anii '80 si '90. In Romania au fost astfel de initiative prin '95-'97 dar de atunci nu mai exista asa ceva pe piata.