| christina94 a întrebat:

Ce ati face voi, ca sa imbuntatiti turismul sau invatamantul in Romania?

6 răspunsuri:
| claudiu11re a răspuns:

In momentu de fata cu nebunii care is la putere nu ai ce face...deci nu are rost sa mai raspunzi...

| Laya a răspuns:

Partea cu turismul s-ar imbunatatii repede, daca am aloca mai multi bani in infrastructura (strazi, spitale, scoli etc...). Cred ca asta e una din marile problemele ale Romaniei in momentul de fata. In ceea ce priveste invatamantul sunt putin sceptica, pentru ca am observat ca exista multi profesori slabi pregatiti, care vin la serviciu doar pentru a-si lua leafa, iar materiile sunt din ce in ce mai nefolositoare. Parerea mea e ca sistemul scolar in Romania e FOARTE prost gandit (spun asta pentru ca am facut scoala si-n Romania si si-n afara).
In fine, sunt ferm convinsa ca nu se vor schimba prea multe in urmatorii ani...dar sper totusi ca o data si-o data, domnii nostri ministrii se vor trezi si vor face ceva...big grin

| wintermee11 a răspuns:

As pune oameni capabili,scoliti, onesti si de bun simt la conducerea acestor ministere, implicit la carma tarii!

| F4ng a răspuns:

Am purtat o discutie si la scoala pe tema asta si in ceea ce priveste turismul am inteles de la profesoara mea ca sunt foarte multe locuri bune pentru turism care nu sunt exploatate si cred ca as incepe cu asta.
Apoi invatamantul ei bine in afara de faptul ca mai sunt unele probleme trebuie sa recunoastem ca elevii din Romania invata mult mai mult decat altii si pe langa asta suntem pregatiti sa stim cum sa reactionam in mai orice situatie deci in afara de a scoate profesorii lenesi la pesie si a porni unul sau mai multe proiete de ajutare a copiilor fara posibilitate la educatie nu cred ca as schimba chiar asa de multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş vinde mizeria asta de ţară nemţilor sau chinezilor. Să ne pună la muncă şi să rezolve ei problemele. Românii nu-s capabili de aşa ceva.

| taviyamato2 a răspuns:

As omora cainii vagabonzi, as introduce practica pe fiecare materie in scoli - Elevii sa inteleaga ce se poate face cu fiecare materie inca de la 11 ani si as restaura cladirile vechi si drumurile pentru a atrage turisti, simplu dar cine sa le faca :O