| TheHunter38 a întrebat:

Spuneti-mi niste locuri frumoase peisaje de vizitat din jud alba(in afara de scarisoara)mures, sau jud valcea.

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

E o cascada Varciorog si Cetatile ponorului, sunt si niste chei frumoase acolo si mai e o pestera dar am uitat cum se numeste.
In Allba Iulia vezi aici http://www.obiective-turistice.ro/....../index.php

| Maothecat a răspuns:

Orasul este foarte frumos mai ales ca acum mare parte din el este restaurat. iarasi mai sus de ighel la iezer este foarte frumos peisajul si la cheile rametului.