| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie pentru a calatori la Londra, Paris sau Madrid pot merge doar cu buletinul? sau trebuie pasaport? Imi va cere la aeroport pasaportul sau doar cu buletinul?
Adica daca eu vreau sa stau o luna acolo pot sa merg cu buletinul sau pasaport? Eu stiu ca in UE se calatoreste doar cu buletinul nu iti trebuie pasaport.Acuma spuneti-mi voi care ati calatorit pe acolo.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai folosesti buletinul! Doar daca esti mai mic de 14 ani folosesti pasaportul!

| katy2010 a răspuns:

Poti doar cu buletinul.Atat Anglia, Spania, Franta cat si Romania sunt in UE.deci nu ai nevoie de pasaport.

| Ady_9137 a răspuns:

Presupun ca iti trebuiesc amandoua

| Spintecatorul a răspuns:

Daca nu esti minor poti calatori si fara pasaport.

Răspuns utilizator avertizat