| degirl a întrebat:

Spuneti si mie ba, dc toti romanii sunt invidiosi pe moldoveni (RM) ca si eu asa sunt big grin

9 răspunsuri:
| claudiu_4817 a răspuns:

Arata-mi un singur om din orice alta parte a tarii care face ce fac 90% dintre ei. beau, fac cate 10 copii,nu lucreaza,ii doare in fund daca maine nu au copii ce manca,sunt violatori, criminali, etc, si se cred toti buricul pamantului.eu nu sunt invidios ci imi este scarba si lehamite de felul lor de a fi si modul in care traiesc

| michael5813 a răspuns:

Pai nu cred ca sunt toti romanii invidiosi pe moldoveni! uite eu sunt ardelean si nu sunt invidios pe ei... ba chiar am cati-va prieteni si cunostinte iar altii cu care am mai avut de a face erau baieti super OK! e adevarat ca si eu sunt genul de om mai diplomat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum sa fii, BA, invidios pe unu' care nu-i in stare nici macar sa intrebe, in mod civilizat, ceva?

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ciudat...Eu nu sunt, chiar imi plac!

| Sonnia a răspuns:

Dar oltenii sau ardelenii sunt mai presus? De altfel, nu inteleg de ce moldovenii va dau mai multe batai de cap decat ungurii astia care ne mananca viata (si tara)!

| Adișa_9127 a răspuns:

Eu personal nu sunt invidioasa pe moldoveniwinking Nici nu ii detest dar nici nu ii apreciez si ei sunt oameni ca si noilaughing["moldovieni"]dar asta e.Eu sunt din Bucuresti, iar daca m-as fi nascut moldoveanca asta eralaughing.Tin minte ca in clasa a6-a venise o fata din Republica M. la noi in clasalaughing. Vaide noi atunci parca eram la scoala de corectie ca ne era frica de ealaughing.Nu de alta da manca branza cu ceapa si cu rosii in pauza de masalaughing...aaa si era sa uit mai venea si cu untura pe panielaughing.Si vreau sa spun ca nu era saraca chiar avea bani.

| E7103385 a răspuns:

Eu sunt din Republica Moldova. happy Nici nu stiam ca romanii sunt invidiosi pe noi... Cred ca ar trebui sa fie invers...Voi aveti si mare si munti, sunteti in UE, progresati cat de cat (nu sunt prea informat), iar noi cam nu ne miscam din loc, adica cel putin am scapat (pe-un timp, mi se pare) de dictatura comunista.In rest aici cam nu ai cu ce te mindri, daca sincer.Doar la scoala ne scot parca din gura vorbe de-astea pline de mindrie si patriotism

| E7103385 a răspuns:

Apropo, nu cred ca moldovenii ( si din RM si din Romania) trebuie sa fie asociati cu niste tarani analfabeti.Asta este chiar o ofensa pentru mine personal, pentru ca pana la urma m-am nascut in RM.

| degirl explică:

Nu am avut invedere ca suntem invidiosi in punkt de vedere ca ei sunt rai or ceva...
am invedere ca toti care ii stiu zic ca moldovenii sunt oameni de treaba si ar vrea sa fie ca ei...