| anonim_4396 a întrebat:

Intreb din curiozitate, nu de alt ceva : Ce cred Romanii despre Basarabeni (moldoveni)?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

O parere buna, na, nici o perere rea sau ceva de genu, mie imi pare rau ca suntem romani, stiu ca moldoventii sunt destepti si moldovencele sexy in rest ce sa cred? happy nu?

| PsychoDreamer a răspuns (pentru hummer24):

Moldoveni destepti... exagerezi un pic), sunt cam multe exceptii ))

| hummer24 a răspuns (pentru PsychoDreamer):

Cred ca tu esti exceptia laughing) scuze, toti sunt inteligenti in afara de tine happy

| PsychoDreamer a răspuns (pentru hummer24):

Banuesc ca nu ai fost tu prin Moldova, si n-ai discutat cu vreun moldovean, care vorbeste limba "maldaveneascî", dupa aceea nu mai vb asa ))

| hummer24 a răspuns (pentru PsychoDreamer):

laughing ok Jurrki da zi-mi parerea ta sincera despre ei, ia sa auzim si parerea ta, dar nu te arunca cu raspunsuri aiurite, zi din suflet

| PsychoDreamer a răspuns (pentru hummer24):

Pai eu sunt din Moldova, m-am nascut aici, traiesc. De aceea si am vrut sa stiu ce credeti voi despre noi. Eu impart moldovenii in citeva grupe: 1. Basarabeni - cei ce n-au uitat cine sunt si de unde vin. 2. Rusi (adica tot moldoveni, dar care se cred rusi) - nu trebuie explicatii aici, ignora cultura, limba noastra, de istorie nuci nu au auzit (scolile ruse numai formal invata istoria romanilor) 3. Moldoveni prostiti de regimul comunist, au inventat limba moldoveneasca, istoria noua.
In general se primeste o imagine cam sumbra a moldovenilor in strainatate, iata de ce au vrut sa stiu parerea voastra...

| hummer24 a răspuns (pentru PsychoDreamer):

Am inteles, desi noi din afara nu stiam toate aspectele astea punctate de tinewinking