| whereiwouldbewithoutyou a întrebat:

Stie cineva cam cat ar trebui sa ma coste, sa merg cu un taxi de la gara de Nord pana la Aeroport Otopeni?!

Răspuns Câştigător
| RoyalLuxury a răspuns:

Sa intelegi mai bine cum sta treaba. Pretul este intre 25-30 ron cursa normala. Dar sunt cateva probleme... Sa poti merge la banii astia trebuia sa aleaga un traseu decent. Apoi, daca il iei de la gara de nord o sa te coste 60 ron. Deoarece in zona garii de nord stau numai taximetristi care nu practica cele mai legale tarife, te sfatuiesc sa suni la firma si sa ceri o masina la gara de nord. In cateva minute o sa fie la tine si ai garantia ca mergi cu casa pusa la un tarif de 1.39 pe KM. Facand comanda prin statie, acel taximetrist o sa fie foarte corect ca astfel risca decolantarea la prima reclamatie. Iti las cateva numere de taxi in caz ca esti din provincie.

4 răspunsuri:
| IndiferentXD a răspuns:

Salut
In jur de 20-25 ron, depinde cat te ocoleste ala, poate sa sara si mult, dar in medie cam asa!

| whereiwouldbewithoutyou explică (pentru RoyalLuxury):

Multumesc enorm!

| RoyalLuxury a răspuns (pentru whereiwouldbewithoutyou):

Cu placere happy si drum bun.

| luby a răspuns:

Buna! Costul km x 1, 39+50lei de extra