| stanel97 a întrebat:

Stie cineva care este programul de vizitare de la castelul reginei Maria din Balcic (Bulgaria) si cat costa un bilet de intrare? Unde ar fi mai bine sa schimb bani din lei in leva sau >euroleva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10/17, cu pauza de la 12 la 13.
Cel mai bun curs lei in leva este la exchange office, in Romania (Constanta).
Dar daca nu esti din Constanta, poti schimba oriunde in Bulgaria, plus poti plati in lei in multe locuri (eu recomand sa schimbi direct de pe card, la un ATM).
Calatorie Placuta! Merita!

2 răspunsuri:
| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu cunosc programul castelului sau pretul unui bilet, insa cu banii iti recomand sa ii schimbi in leva in Romania fiidca in Bulgaria posibil sa fi pacalit sau sa existe un curs monetar dezavantajos! Sper ca te-am ajutat!

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

In rest ia euro la tine, leva e mai greu de gasit. Iar cursul de schimb euro-leva-euro e mai avantajos decat leu-leva-euro.
biletul este de 5 leva din cate stiu eu.