| monita a întrebat:

Stie cineva ce suma de banii trebuie sa am la plecare cu avionul pentru munca in strainatate? mentionez ca am contract de muna? ast rasp repede

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat cat sa-ti ajunga pentru a trai pana la primirea primului salariu, plus 100-200 euro in plus, pentru orice eventualitate, suma totala depinde de tara si localitatea unde mergi(cat e de scumpa), daca ai ori nu asigurata cazarea si masa etc. Cred ca 700-800 euro ar fi de ajuns. Numai bine!