| animari a întrebat:

Stie cineva daca am voie sa transport in bagajul de cala alimente cum ar fi: mezeluri, branzeturi?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Da poti daca sunt vidate sau impachetate in tipla de fabrica producatoare (neaparat trebuie sa aiba eticheta)

Răspuns utilizator avertizat
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Eu stiu ca nu ai absolut deloc voie sa transporti alimente de genul asta cu avionul.Chiar la intrarea in orice aeroport e un afis mare cu toate lucrurile interzise. Spre exemplu in Germania daca esti controlat in bagaje si ti se gasesc alimente, acestea iti sunt aruncate si ti se da si amenda. Uita-te pe site-ul companiilor aeriene si vei vedea ca am dreptate.Sunt interzise alimentele, lichidele si conservele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@DerHimmelSollWarten de ce vb tu e bagajul de mana, cel care il iei cu tine in avion. animari vb de cel de cala. Mai inainte am sunat la compania aeriana ca si pe mine ma interesa acest lucru. Ai voie sa aduci ce vrei in materie de alimente si lichide (alcool doar 1 litru)

Răspuns utilizator avertizat