| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Stie cineva un oras din Romania fara caini vagabonzi?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cluj-Napoca.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru darrio2007):

Are si ala.

| darrio2007 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Esti sigur?

Bula
| Bula a răspuns:

Cluj Napoca.
Ecarisajul este foarte operativ, dar sunt si ONG-uri care se ocupa serios cu cainii "pierduti" prin strazi.
Cei ale caror caine se pierde, cunosc unde sunt adaposturile unde le pot gasi, cu mare probabilitate.
In plus, posesorii cainilor pierduti sunt anuntati daca cainele lor este gasit undeva si cum pot reintra in posesia lor (cipurile plantate ajuta la identificare rapida).

| duckermlocker a răspuns:

La mine la tara e un sat fara caini, de orase nu stiu...straight face

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru darrio2007):

100%, m-a muscat unu.

| darrio2007 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu nu am vazut caini vagabonzi in Cluj. Anul trecut am fost acolo. In Braila unde locuiesc nu m-a muscat niciunul de 40 si ceva de ani. Cum a reusit sa te muste pe tine?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru darrio2007):

Alerg mai greu.

| NAT0 a răspuns:

Nu cunosc.laughing
În alte ţări există oraşe fără maidanezi.

| Stell99 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Doar o data te-a muscat? laughing
Trebuia sa te muste de mai multe ori.
Meriti!

| darrio2007 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Aici e problema. Unii caini vagabonzi se iau de persoane care alearga sau sunt pe bicicleta. Daca mergi normal, fara sa le dai atentie, nu te baga in seama decat rareori.