| andreeagicu a întrebat:

Stiti de unde sa imi iau un bilet de avion ieftin? Ce agentie imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Bună seara, Dacă aş fi în locul tău, aş intra pe unul dintre aceste site-uri, aş alege destinaţia, data plecării, data întoarcerii, numărul de persoane, etc., apoi aş parcurge toţi paşii pentru a afla preţul complet (cu TVA, bagaje, asigurare, etc.), după care aş merge personal cu lecţia făcută de acasă la o agenţie acreditată de WizzAir, sau de Blue Air şi aş vorbi personal cu ei. Este puţin de muncă, dar cred că este mai bine aşa. Îţi recomand să citeşti de la A la Z condiţiile de călătorie şi să semnezi contractul numai după ce l-ai citit cu mare atenţie. Dacă nu eşti de acord, nu semna şi întreabă tot ce ai de întrebat, de aceea recomand cu tărie o întrevedere. Atenţie că în mod normal apar diferenţe între preţul de pe site şi cel pe care îl vei afla de la agenţie, diferenţa este dată de comisionul agenţiei, nu prea ai de ales.

P.S. O rugăminte: eu pentru tine şi pentru orice persoană care apelează la site-ul TPU sunt Romulus, nu vreau să mi se adreseze lumea la persoana a doua plural (dumneavoastră), nu sunt chiar aşa de în vârstă. Sper să fii de acord. O seară excelentă şi mult succes.

11 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Din ce oraş eşti?

| andreeagicu explică (pentru RomulusMilea):

Din Bucuresti.

| monamonkey a răspuns:

Mai bine faci rezervari online, e simplu si nu trebuie sa dai bani in plus pentru ala care iti face biletul happy

| RomulusMilea a răspuns:

Păi atunci, de la orice agenţie acreditată de WizzAir, sau BlueAir. Sunt destule site-uri care te ajută pe această temă.

www.wizzair.com

www.BileteLowCost.ro

| andreeagicu explică (pentru monamonkey):

Stiu ca dai putini bani in plus pentru taxa de serviciu dar, daca ai vreo problema e mult mai usor sa iei legatura cu ei si sa te ajute...asa la direct la compania aeriana stiu ca e ceva mai dificila comunicarea intre pasager si companie.

| andreeagicu explică (pentru RomulusMilea):

Bilete low cost nu sunt cei de la Paravion?

| RomulusMilea a răspuns (pentru andreeagicu):

N-am auzit de Paravion. Este vreo agenţie? Ce site au pe Internet?

| andreeagicu explică (pentru RomulusMilea):

Pai daca intri pe biletelowcost.ro scrie ca e sustinut de Paravion.
Asa mai stiu si de Vola.ro, de eSKY.ro si Fly-go! Care credeti ca sunt mai ok?

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna, de aici cu siguranta o sa iti convina pretul este cel mai ieftin!
http://bit.ly/1FxYBDs
O zi buna!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://avion.cabanova.com/bilete-avion-ieftine.html
Este foarte bun vei fi multumit

Sper sa te ajute

| AlexandraSimion a răspuns:

Buna Andreea, eu iti recomand vola. Daca doresti sa afli mai multe despre vola si pareri, poti citi http://www.cumpar.net/vola-ro/