| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Tgv-ul are cumva rut Paris - Londra? Daca da, cat costa?

Răspuns Câştigător
| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Da, TGV are rută Paris -Londra.

3 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Bineinteles ca da. Serviciul de TGV (tren de mare viteza) intre Paris si Londra este oferit de Eurostar, si trece prin Eurotunnel (tunelul de 50 km care leaga UK de Franta). Preturile sunt disponibile pe site-ul Eurostar>>www.eurostar.com.
Pentru a intra in UK este suficienta o carte de identitate, iar controalele la buletin se vor face inainte de a te urca in tren, deoarece este acord intre cele 2 tari (englezii controleaza la Paris, francezii, la Londra), si nu in tren.

| darrio2007 a răspuns:

Initial,pentru aceasta ruta a fost proiectat.