| Anonimus1358 a întrebat:

TPU, nu inteleg treaba cu check-in-ul, eu am cumparat un bilet de avion Lisabona - Bucuresti, eu trebuie sa-mi fac check-in-ul, pe site-ul blue air scrie ca nu imi pot face check-in-ul din Portugalia, am cautat aeroportul Lisabona sa-mi fac check-in, acolo scrie sa instalez o aplicatie ANA, asa am facut si cand dau sa caut zbor sa-mi fac check-in-ul nu gaseste zborul, gaseste numai zborurile firmelor din Portugalia. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Citește aici:
http://www.blueairweb.com/ro/ro/despre-check-in/
===
„Poti face check-in incepand cu 30 de zile si pana la 12 ore inainte de ora programata de plecare. (Acest serviciu este disponibil pentru toti pasagerii Blue Air, cu exceptia celor care pleaca din Constanta, Lisabona, Palma de Mallorca, Oradea, Menorca, Timisoara, Tel Aviv. Pentru aceste zboruri, poti face check-in la aeroport)."
===
Așadar - mergi tu frumușel drept la aeroport și faci check-in la ghișeu, direct, înaintea îmbarcării. Metoda clasică, de dinaintea celui online.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are blue air niste orase din care esti obligat sa faci check in ul in aeroport si nu online...