| CosminM98 a întrebat:

Am cumparat bilet de avion de la blue air. Marti dimineata plec in Romania. Pe site scrie ca dimensiunile bagajului de mana nu trebuie sa depașeasca 55x40x20cm. Eu am bagaj de 28x56x25, o sa am probleme?

4 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme.

| Julia92Anna a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.S-ar putea sa ai probleme.Acolo in aeroport sunt niste bare de fier unde iti pui bagajul sa vezi daca se incadreaza.

| abcdef111 a răspuns:

In primul rand: ai scris corect ordinea? adica ai bagaj cu forma "landscape" ca sa zic asa? Adica are lungimea de 28 si latimea de 56?
In al doilea rand: da, cel mai probabil o sa ai probleme. Eu am fost cu un amic de al meu recent cu ryan air la Milano si erau aceleasi dimensiuni limita la bagajul de mana. Bagajul lui era o idee cam inalt, cam intre 55-60. La imbarcare l-a pus sa isi puna bagajul in suport si avea 2 cm in plus la inaltime. I-a spus ca nu merge sub nicio forma in avion. S-a rugat de ea si pana la urma i l-a bagat la cala GRATIS (amandoi ne-am mirat, era pregatit sa plateasca 40 de euro). Ti-am zis ca sa iti faci o idee ca cel mai probabil, daca bagajul tau are forma "landscape", va atrage atentia cel mai probabil.

| CosminM98 explică (pentru abcdef111):

No, al meu are lungimea de 56 si inaltimea de 28, e de ala care se poarta pe umăr.