| Awwwww a întrebat:

Unde e mai frumos, la manastirea Agapia sau la manastirea Sihastria? Si ce poti vizita in jurul acestor manastiri? ( in apropiere)

2 răspunsuri:
| LujuShadow a răspuns:

La Sihastri, dar mergi la amandoua sunt foarte frumoase.Multe lucruri poti vizita, crede-ma

| Teardrop a răspuns:

Nu am fost la Sihastria, dar pot să spun că la Agapia e foarte frumos. Cu toate că nu e o mănăstire veche, e frumos de vizitat, mie chiar mi-a plăct.

Şi e destul de aproape de mănăstirea Neamţ, Cetatea Neamţului, care e must seen pentru orice român, şi, de asemenea, Humuleştiul, unde e Casa Memorială "Ion Creangă" şi un muzeu tematic cu persoaneje din basmele lui din ceară.