| FosiLA a întrebat:

Unde mai frumos pe Transfagarasan sau pe Transalpina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transfagarasan. Acolo poti vedea cascada si lacul Balea. Iar de sus, la Balea lac se vede extraordinar Transfagarasanul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe Transalpina, Transfagarasan a fost deja cucerit de cocalari si gratangii

| Lola05 a răspuns:

Ambele șosele sunt spectaculoase și destul de diferite din punct de vedere peisagistic. Dacă nu prinzi vreme urâtă și ceață chiar ai ce admira. Îți recomand să le vizitezi pe amândouă.

| HöchsmannAlecs1998 a răspuns:

Transfagarasanul e mult mai frumos. E mai multa natura, cel mai ideal este sa te duci in septembrie.

| Lorelei13 a răspuns:

Ambele sunt spectaculoase, dar eu am ramas impresionata de Transfagarasan...mentionez ca sunt de origine rusa si este prima oara cand vizitez Romania in lung si-n lat

| TanteMarianne a răspuns:

Mie personal imi place Transfăgărășn mai mult decât Transalpina, dar e ceva mai periculos drumul!