| iuliana21 a întrebat:

Unde mergeti in concediu? stiti ceva zona frumoasa pentru concediu la noi in tara? undeva unde ati fost si va placut...mersi mult

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Iti recomand zona Fagaras, Retezat - te vei simti ca la poarta raiului, liniste, pace si peisaje de neuitat ( daca preferi rucsacul in spate si cazarea in cort sau la cabane, daca ploua). Poti merge desigur si Cheia - un loc minunat, cazare si mancarea buna.
HOTEL ZAGANU - Restaurantul elegant, amenajat dupa ultimele cerinte in domeniu, ofera un bogat sortiment de retete din bucataria traditionala romaneasca dar si de rafinament occidental. Optional se pot organiza mese campenesti in aer liber cu foc de tabara. Beraria si terasa sunt unice in peisajul montan. Si daca vrei sa pleci din tara - Turcia - o tara frumoasa, cu multe destinatii de vis, am fost acum 2 ani, in Antalya - de neuitat. Merita toti banii.Pentru Turcia iti recomand o agentie cu servicii profesioniste si tarife atractive : Premium Holidays - www.premiumholidays.eu.Vacanta frumoasa si sa te bucuri de timpul liber la maxim:)

14 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Ma duc in Regatul Unit si in Tenerife vara astahappy
Zona frumoasa la noi in tara aici langa Cluj: Belis. E frumoasa si valea Prahovei.
Am fost anul asta in Istanbul unde m-as mutalaughing
Bulgarii au litoral frumos dar in rest tara e mai prejos de Romania, la aspect, in afara de drumurihappy

eileen
| eileen a răspuns:

Eu anul asta am sa merg la noi la mare, nu am sa am timp de alt ceva, din pacate.

| miha1984ingerash a răspuns:

Sunt multe zone frumoase, depinde ce preferi...munte,mare? incearca Lacu Rosu, Muntele Ceahlau, Statiunea Durau

| adria1967 a răspuns:

Mie mi-a placut f. mult la Sovata. Eu am fost iarna si imi doresc sa merg si vara. Peisajul e superb.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Anul acesta voi merge cu familia in mai multe localitati un fel de circuit, Valea Prahovei,, Prejmer, Brasov, Parau, Fagaras, Sibiu, de acolo vom merge la Baia Mare, vrem sa ajungem la Cimitirul vesel din Sapanta iar pentru intoarcere nu ne-am gandit la un traseu anume vom vedea pe parcurs.

daniela
| daniela a răspuns:

Da mi-a placut enorm in zona Sibiului. Am fost cu masina, m-am mcazat in Sibiel (agroturism) si am vizitat inclusiv Sighisoara si Alba Iulia. Sibiul e un oras super si oamenii sunt minunati. Apoi Maramuresul si Bucovina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IncearcaTransfagarasanul, Balea lac, Vidraru... daca vrei ceva in afara tarii i-ti recomnad Australia, Sunshine State, adica Qeensland, e superb, acolo stau eu si ai Movie World, Gold Coast, etc... ai ce face

| elisa_2627 a răspuns:

Daca esti interesata de munte, liniste, trasee si peisaje de vis unde se vede ca mana omului nu a transformat, iti recomand Valea de Pesti.Este o localitate in Valea Jiului.Aici se afla lacul de acumulare Valea de Pesti si hotelul cu acelasi nume. Acest hotel are o arhitectura unicat. In fata este in forma de brad rasturnat, iar in spate este in forma de peste.De pe balcoane se vede Intreg lantul Retezat, lacul si este minunat.Se pot face trasee la pestera de gheata, cariera de cuart si plaja si baie la coada lacului.
Conditiile nu sunt extraordinare, dar pentru cei mai putin pretentiosi este locul ideal si este ieftin.

| JackieSue a răspuns:

Ma duc in Bulgaria si in Portugalia vara asta.
In Romania iti recomand sa te duci in Apuseni.Sau Buzau/Bacau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vrea sa mergi undeva la mare, plaja si soare e foarte frumos undeva la Dunare. Dar daca ai vrea in zona muntelui e foarte frumos la Fagarasi. Dar mai sunt si altele:Satu-Mare, Sovata, Suceava, Muntele Ceahlau, si altele. Poate o sa gasesti un loc mult mai frumos! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eileen: altceva se scrie impreuna si nu cred ca nu ai timp de altceva: poate n-ai bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place natura, muntele si aerul curat, acesta este locul pe care il cauti.
Pensiunea Verde Crud, o locatie speciala, in care te vei simti sublim.
Ia-o ca o invitatie, convinge-te, visit: www.verde-crud.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PENSIUNEA VERDE-CRUD este destinatia celor care doresc sa isi petreaca cateva zile la munte, fie la ski, fie la un gratar, intr-un mediu NEPOLUAT, de vis, inconjurat de VERDELE CRUD al naturii, la cele mai atractive preturi.convinge-te….visit…...
http://www.verde-crud.ro

| mickeye a răspuns:

Aș vrea să merg în Maramureș..am fost când eram mai mic și mi-a plăcut mult.E o zonă superbă. Păcat că toți snobii și toate pițipoancele merg în străinătate, când e așa frumos în România..nu?