| MyLifeIsCool a întrebat:

Unde pot gasi mersul trenurilor din Bucuresti sau orice oras din Romania in alte orase din alte tari, de exemplu Bucuresti - Amsterdam? Doresc sa plec zilele viitoare din Bucuresti pana in Amsterdam cu trenul, insa nu reusesc sa gasesc pe nicaieri mersul trenurilor de genul...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Google maps iti da toate detaliile. Iti spune si cele 3 trenuri pe care trebuie sa le schimbi pana in Ams

| Lostlyric a răspuns:

Https://rail.cc/ro - este site-ul unde poți căuta exact destinația și ruta pe care o vei face (chenarele de sus: "din", "spre"). Ți se vor oferi și informații suplimentare, inclusiv cele două site-uri care oferă informaíi despre rute alternative, timp, schimburi de tren - orientativ și poți face comandă de bilete online (dar nu-ți sugerez să faci asta, pentru că este mai simplu să-ți cumperi bilet de la Gara de Nord decât să mergi până în Ungaria, să-ți ridici biletul :P)
http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/x/
http://plan.rail.cc/
Biletele se pot cumpăra de la ghișeul Gării de Nord, Rute Internaționale, pentru care cel mai probabil vei plăti o taxă suplimentară.

| asperger3 a răspuns:

Ai putea cauta pe cfrcalatori.ro
Sau cauta pe forumuri feroviare precum railnet, trenuletz, etc