| wizard_cristi a întrebat:

Unde pot schimba EUR in Dirhami marocani in Romania? Stiti cumva daca bancile lucreaza sambata dupa-masa? Eu o sa ajung intr-o sambata si nu vreau sa-mi fac probleme cu schimbarea banilor. Sunt deschise bancile? Daca nu, care este cea mai safe modalitate de a schimba? Exista exchange-uri, te pot pacali?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bancile nu lucreaza sambata dupa masa, cele care lucreaza au program numai pana la orele 12 sau 13. La casele de schimb nu cred ca poti schimba, n-am auzit de case care sa aiba dirhami marocani. O sa poti schimba euro in Maroc, daca o sa mergi acolo. Numai bine!

| rosto a răspuns:

Bancile care se afla in incinta hypermarketurilor lucreaza si sambata si duminica. Uite cateva linkuri care demonstreaza asta:
http://www.program-cu-publicul.info/......resti.html

| balazsc a răspuns:

Cel mai bine e sa schimbi bani in Maroc, dar sa schimbi doar atat cat ai nevoie, restul sa-i lasi in euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scoti de la bancomate, in Maroc, de pe cardul tau, daca e de exemplu Visa.
Incearca la banci in Romania sau la case de schimb. 'Romania' e cam mare, era mai bine sa vorbesti despre orasul in care/langa care te afli.
Distractie placuta, si fii atent la touts/hustlers. Sunt destul de agresivi. Informeaza-te despre ce vrei sa vizitezi inainte si nu cere ajutorul unui ghid decat daca chiar ai bani de aruncat.
Ideal ar fi sa ai o cunostinta acolo.