| Adelaide a întrebat:

Stie cine din Danemarca sa transferi bani in Romania de pe ing pe brd cat dureaza pe card ma refer cate zile dureaza? bancile din danemarca sambata lucreaza?

Răspuns Câştigător
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

De ce nu trimiti prin Western? Am impresia ca iti mai ia un comision si la intrarea banilor in contul din Romania.Si apropo, cardul din Romania e in Koroane? Ca in Danemarca asta e moneda.Parerea mea, trimite-i prin Western Union, in Romania sa ii schimbe cineva la banca si pe urma sa ti-i depuna in cont. E mai convenabil.

3 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Dureaza cateva ore, te referi la a pune o suma de bani intr-un cont din Romania, nu? Iar bancile de acolo nu lucreaza sambata si duminica. 100%.

| mecmecmec a răspuns:

Nu lucreaza sambata si dureaza intre 3si 5 zile am primit bani de acolo cam acum 3 saptamani

| ovidiugogu a răspuns:

Nu stiu exact din DK cat dureaza dar din Norvegia dureaza cam 4 zile lucratoare