| mickeye a întrebat:

Unde vă place cel mai mult în România?
a) la munte
b) la mare
c) în Deltă
Care e stațiunea voastră preferată?
Mie îmi place la munte fiindcă munții României sunt printre cei mai frumoși din Europa.

Răspuns Câştigător
| Vichtory a răspuns:

Mie imi place peste tot, dar in special in munti, acolo este un aer curat, totul este verde... Uhhh ador muntii Romaniei.
Puup soare:*

3 răspunsuri:
| Irinaalbu a răspuns:

La munte. Ai ceva obiective turistice aici d eprin Romania daca esti interesat http://www.descoperaromania.eu/obiective_turistice/

| Dumnezău a răspuns:

In niciuna din aceste imprejurari. Locul ce mi se potriveste mie manusa e o padure,iarna,fara zapada,extrem de geroasa,cu un lac inghetat,unde sa bata crivatul fantomatic si melancolic,cu copaci foarte inalti si foarte subtiri, unde sa ma pot plimba intr-o capa neagra, in stare meditativa psihotropa, cat se poate de laica si spirituala, concomitent.Sunt bastardul demult uitat al lui Bacovia, da.

| Arthur a răspuns:

Muntele întradevăr. łibertatea pe care o simţi pe o culme scrutând văile şi prăpăstiile de la picioare doar cu cerul şi soarele alături e o bucurie pe care nu o poţi avea în altă parte.
Poţi medita în voie şi te simţi uriaş dar şi pitic totodată.