| nutuxcristian a întrebat:

URGENT! FUNDA
Pot baga intr-un bagaj de mana un vas de sticla, ciob? Cu dimensiuni pana in 30x20x10.
Compania aeriana KLM, zbor spre Canada

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Despre conditiile si lucrurile pe care le poti lua in bagajul de mana, poti intra pe pagina lor oficiala. Din cate stiu, nu pot lua recipiente din sticla mai mari de 100 ml.
O seara buna!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns (pentru Roxin):

Nu scrie nicăieri că nu ai voie să cari sticle GOALE. Pot fi probleme numai dacă are un strop de lichid în ea.
@k3njy - depinde ce înțelegi prin „ciob"; dacă e chiar ceea ce înseamnă acest cuvânt, nu prea ai voie, intră la categoria „obiecte tăietoare sau înțepătoare" care pot răni sau pune în pericol echipajul sau alți pasageri.
Dar cu siguranță poți pune obiectul, bine ambalat, la bagajul de cală.

| Roxin a răspuns (pentru mihai69):

Omul vorbea despre bagajul de mana...si nu cred ca se referea la ''cioburi'' sau sticle goale.

| mihai69 a răspuns (pentru Roxin):

Dar nici nu a spus ceva despre faptul că sticla/ciobul ar conține ceva în interior. În plus, denumirea de „ciob" nu sugerează un recipient capabil să țină un lichid în el.

| Roxin a răspuns (pentru mihai69):

Ajutam omul sau ne contrazicem? Eu zic sa il ajutam, pentru asta e site-ul.
Discutii in contradictoriu, in privat. Din respect pentru el.
O seara buna!