Întrebare recomandată | Mihaita15 a întrebat:

Ce parere aveti despre compania aeriana wizz? Ati avut neplaceri? Ce plusuri si minusuri are? Daca i au un bagaj de mana incadrat in dimensiunile lor pot sa i au laptopul intr o mana si dslr ul agatat de gat? Nu ar mai incapea in geanta

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va trebui sa platesti suplimentar daca ai 3 bagaje de mana. E posibil sa te lase cu un aparat foti mic suoplimentar (care sa iti intre in buzunar, dar nu te vor lasa cu un bagaj de mana cat cer ei, inca un bagaj de mana mare (laptopul) si inca un bagaj de mana mijlociu. Baga laptopul in bagajul de mana platit si ia-ti un aparat care, la o adica, sa incapa in buzunar sau sa poata fi inghesuit in bagajul de mana

| MihaelaDart a răspuns:

Cand mi-am facut bagajul de mana am facut in asa fel sa las loc si pentru laptop. Cu bagajul de mana+geantuta de camera foto DSLR si o posetuta pentru a-mi tine actele, banii etc, am trecut fara probleme si asta mereu cu plecare din Germania spre Romania, cat si intoarcerea catre nemti a decurs totul normal. Nu am platit niciodata extra, totul a fost in pretul biletului si bagajul de mana pana in 10 kg. Numai cu wizzair am calatorit pana acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o companie low cost si nu prea am avut asteptari mari ca sa am neplaceri. Mi am asumat cand i am ales sa calatoresc cu ei.
Marea neplacere la wizz e populatia din avion, mai ales spre zobrurile spre Paris, Londra sau Roma. Se aduna ultimii salbateci in avioanele alea.

Nu, probabil nu vei avea voie si cu laptop pe langa geanta de mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Tot ce vrei sa iti iei trebuie sa incapa in bagajul de mana.

| Tailor_Annie_1993 a răspuns:

Este posibil sa iti ceara cei de la check-in sa le bagi toate intr-o geanta (sa te asiguri ca ai cum). Cel putin asa e pentru plecarile din Romania in TM. Din strainatate inapoi nu am intampinat probleme daca aveam bagajul de cabina si o geanta mica pentru acte.